Strona główna
Powołanie
Porozmawiaj
Spotkanie z ...
Jednym słowem
Drzwi Otwarte
Krużganek zakonny
Śladami świętych
Moja modlitwa
Listy od Was
Warto przeczytać
Galeria Foto

-- Partnerzy portalu --

Wydawnictwo Sióstr Loretanek

Żywa Wiara

Misyjne Drogi

-- Polecamy --

Oaza - Ko¶ciół Domowy
Duchowość Zgromadzenia Sacré Coeur

 Krużganek zakonny


7) Pojednanie – otrzymujemy i medytujemy Boże miłosierdzie przez jakość naszego życia razem.
Klimat wzajemnego zaufania, dzielenie się doświadczeniami życia i modlitwy, wzajemna miłość i wierność sprawiają, że kosztujemy radości wspólnego życia, przyjmując tak bogactwa jak i różnice naszych kultur i umysłowości. Poszukiwanie życia prawdziwie siostrzanego prowadzi do rezygnacji z egoizmu i do przezwyciężenia momentów napięcia; otwiera nas na przebaczenie i pojednanie. (§ 31)

8) Komunia – Serce Jezusa jednoczy nas ze sobą nawzajem i z Bogiem. W świecie skupionym na tym, aby mieć to, co najlepsze i najwięcej możemy być kobiecym spoiwem, które jest interkulturalne, ekumeniczne, międzynarodowe, globalne. To pragnienie, aby być kobietami komunii §6 przenika nasze życie modlitwy, życie we wspólnocie, naszą misję. Eucharystia będąca darem Jezusa z samego siebie, darem Jego Serca jest symbolem i źródłem jedności, którą próbujemy budować.

Eucharystia zobowiązuje do przeżywania jedności między nami, do budowania komunii w świecie skażonym podziałami i niesprawiedliwością ; do oddania siebie bez reszty na rzecz bliźnich” Konstytucje Zgromadzenia §37

Ważne jest, czy idziemy drogą serca, drogą Jego Serca – drogą cichości i pokory, drogą miłosierdzia i całkowitego wydania siebie. To skoncentrowanie na przebitym Sercu Jezusa przypomina nam ostatecznie o paschalnym misterium, które jest w centrum. Serce Jezusa jest zranione tak jak nasze. A może bardziej pomocne byłoby mówić o duchowości Serca Chrystusa. Nasza duchowość jest szersza niż duchowość serca cierpiącego. Duchowość serca przebitego to tylko jeden aspekt naszej duchowości. Nasza duchowość także cieszy się z cieszącymi i w uwielbieniu i wdzięczności celebruje wspaniałe dzieła Boże. Być może w naszych czasach żyjemy bardziej jednością miłości Boga i bliźniego. Nasz charyzmat jest prawdziwie apostolski i prawdziwie kontemplacyjny. Nasze starania będą realne i efektywne tylko wtedy gdy będą płynęły ze źródła, z tego delikatnego wezwania wołającego wewnątrz nas: „Przyjdź”.
Annice Callahan rscj

Więcej na: www.sc.opoka.org.pl

<< 

 

Co o tym myślisz?

Masz pytania?
Chcesz porozmawiać?
Zobacz tu... 


 
 strona główna

 „RÓŻANIEC”
-lipiec-sierpień 2018
 „Szerokie są drzwi ubogiej chaty”
 Rekolekcje wakacyjne 2015
 Zapraszamy do Rabki-Zdrój po wypoczynek i zdrowie!
 Każdy dzień rekolekcji uczył mnie czegoś nowego
 Szkaplerz karmelitański
 Bł. Ojciec Hilary Januszewski
 Maryja - doskonały przykład naśladowania Jezusa
 Eliasz - życie w obecności Boga
 Gdy jestem z Toba, ziemia mnie nie cieszy
 MARIANIE
 Pamiętajmy o różańcu!
 Błogosławiony Antoni Leszczewicz
 Błogosławiony Jerzy Kaszyra
 Błogosławiony Jerzy Matulewicz
 Błogosławiony Stanisław Papczyński
Copyright (c) 2006-2015 Zakony.pl Konto w portalu  |  Zakony żeńskie  |  Zakony męskie  |  Podziel się ...  |  O portalu  |  Kontakt  |  Partnerzy