Strona główna
Powołanie
Porozmawiaj
Spotkanie z ...
Jednym słowem
Drzwi Otwarte
Krużganek zakonny
Śladami świętych
Moja modlitwa
Listy od Was
Warto przeczytać
Galeria Foto

-- Partnerzy portalu --

Wydawnictwo Sióstr Loretanek

Żywa Wiara

Misyjne Drogi

-- Polecamy --

Oaza - Ko¶ciół Domowy
NATIVITANKI

 Spotkanie z ...


 Jesteśmy Zgromadzeniem Sióstr Narodzenia Najświętszej Maryi Panny - w skrócie Nativitanki (skrót pochodzi od łacińskiego słowa „nativitas”, tj. „narodzenie”).

Jest to zgromadzenie polskie, które swoją misję rozpoczęło w Warszawie.
Nasza Założycielka – Matka Helena Zbraniecka odczytała łaskę swojego powołania zakonnego i zapragnęła oddać swoje życie na służbę Bogu i ludziom, ale trudności ze strony rodziców, jak i sytuacja społeczno-polityczna, nie sprzyjały realizacji tego powołania.
Swoje trudności powierzała spowiednikowi Ojcu Kapucynowi – Leandrowi Lendzianowi, od którego otrzymała polecenie: ”Ty nie wstąpisz do żadnego zakonu, ale sama założysz Zgromadzenie”.

Główną myślą Założycielki było przygotowanie dziewcząt do życia zawodowego, a przede wszystkim do życia małżeńskiego i rodzinnego. Każda kobieta powołana jest do macierzyństwa i to powołanie towarzyszy jej przez całe życie. Macierzyństwo jest źródłem jej szczególnej godności. W wymiarze duchowym jest ona matką zawsze i dla każdego. Światu potrzeba kobiety dającej życie, wychowawczyni i matki. Takie będzie oblicze świata, jak ukształtują je mądre serca kobiet – matek.

 Zgodnie z charyzmatem Założycielki i w duchu Maryjnym pragniemy swoją modlitwą, ofiarą i oddaniem wypraszać i przywracać życie nadprzyrodzone w duszach, by były świątyniami Ducha Świętego. Wiernością Bożemu wezwaniu i Jego powołaniu, w naszym osobistym życiu przez sumienną pracę pragniemy oddawać się całkowicie Najświętszej Maryi Pannie naśladując Jej doskonały wzór Służebnicy Pańskiej. W tym też duchu podejmujemy szczególne modlitwy o uproszenie licznych i świętych powołań kapłańskich.

Pracy jest coraz więcej świadczy o tym liczba osób zwracających się do nas o pomoc różnego rodzaju i o modlitwę. Ponadto Siostry pełnią różne posługi w kościele jako katechetki i wychowawczynie, wykładają na uczelniach katolickich, pracują w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli, w Wydziale Katechetycznym, prowadzą przedszkole, wyjeżdżają na oazy, niosą pomoc osobom samotnym i chorym, otaczają opieką najuboższych na duszy i ciele. Siostry apostołują w rodzinach, troszcząc się usilnie o chrześcijańskie wychowanie dzieci i przygotowanie do życia w rodzinie młodzieży. W ciągu całego roku siostry prowadzą spotkania młodzieży.
Bardzo chętnie widziana jest każda osoba, która przychodzi do naszej zakonnej kaplicy i bierze udział w naszych modlitwach i osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu. Żniwo ewangeliczne jest wielkie i trzeba wielu serca apostolskich. Chrystus daje każdemu z nas osobiste wezwanie ponieważ ma swój niepowtarzalny plan, który trzeba stopniowo odkrywać i wypełniać.

Nasza Rodzina serdecznie zaprasza serca nastawione apostolsko do Siostrzanej Służby pod sztandarem Zwycięskiego Chrystusa Pana i Jego Miłującej Matki.

Osoby, które pragną poznać Wspólnotę i życie zakonne zapraszamy do korespondencji.

Nativitanki 

NATYWITANKI -  Łódź 
 

Co o tym myślisz?

Masz pytania?
Chcesz porozmawiać?
Zobacz tu... 

Komentarze:

Bóg zapłać za piękne komentarze. Proszę wszystkich o modlitwę za moje Zgromadzenie. Proszę tez o modlitwę za św.pamięci M. Danutę i M.Konsolatę, które wezwał do siebie Pan w 2016 roku. Bardzo mi ich brakuje.Jeszcze raz dziekuje za wszystko. :-)

s.Katarzyna- Nativitanka, 2017-03-02

Dziękujemy za opiekę nad naszymi dziećmi jesteście prawdziwymi Mamami dla naszych dzieci nigdy nie zapomnimy o wsaniałych Siostrach szczególne pdziękowanie dla s Kasi za jej wspaniałą opiekę,radośc, troskę. Naszą ogromną wdzięczność przynajmiej w ten sposób pragniemy wyrazic.

przyjaciele , 2012-03-24

Miło pozdrawiam M Danutę - cieszę się że mi Pan pozwolił przeżyć przygodę bliskości i spotkanie Chrystusa. Plecam dobremu Bogu wszystko co stanowi Zgromadzenie. Za wszystko dziękuję

Anna, 2012-03-20

Dość często zastanawiam się nad powołaniem jak je zrozumieć i trwać ?

Malwina , 2011-08-18

Grupa 18 z Kozienic ( diecezji radomska )poznała siostrę Katarzynę z Łodzi. Pielgrzymowała z nami na Jasną Górę. Pełna niegasnącej energii!!!. Bożego błogosławieństwa na czas (chyba jeszcze długiej) formacji zakonnej.

Kasia, 2011-08-17

Dziękuję za to że jesteście niech wam Bóg błogosławi. Szczęść Boże

, 2011-08-02

Kochane Siostry dziękuję za dobro jakie otrzymałam w waszym domu. Z całego serca pozdrawiam. Noszę w sercu ciepło i serdecznośc no i te wszystkie chwile spędzone w pięknej kaplicy Sióstr są niezapomniane. Zobaczyłam jak wiele znaczycie w środowisku i jaki wielki jest do was szacunek. Dług wdzięczności spłacam pamięcią w modlitwie.

Beatka, 2011-08-01

a ja nie bede komentować !!!!!!!!!!

, 2011-05-24

Od początku mojego życia to Zgromadzenie jest przy mnie. Wszystko zaczęło się w niewielkiej osadzie o nazwie Grotniki. To tam- w malenkim kościółku służą Bogu i ludziom siostry Nativitanki. były od zawsze, jakby od początku. Związane z moją Rodziną. To od jednej z tych sióstr dostałem malenki orazek na którym widnieje moje jedyny Papież- Jan Paweł II. Wtedy nie wiedziałem kim jest człowiek w bieli, teraz wiem, że to wielki święty!. Dziękuję Panu Bogu za siostrę Beatę z Grotnik i wszystkie siostry...W szczególny zaś sposób za Siostrę Danusię- Matkę Zgromadzenia. To czlowiek " wielki" o wielkim sercu. W swojej miłości i prostocie serca, uśmiechu i radości życia Matka Danuta zawsze pokazywała jaki DOBRY jest Bóg i Jego Matka Maryja. Żeby wszystkie siostry zakonne były takie jak Matka Danuta Sieklucka. Matka- prawdziwa matka. Wielki "Przyjaciel" nie tylko sióstr ale i młodych. NBPJCH!

Bartłomiej, 2009-12-13

Serdecznie pozdrawiam Siostry Natywitanki z Łodzi i bardzo proszę Je o informację w poniższych komentarzach, czy ten, w/w zakon działał w Łodzi na początku XX wieku i czy ,np. opiekował się samotnymi , niezamężnymi matkami, oczekującymi dziecka( np. skrzywdzonymi) i na jakiej ulicy ówcześnie nazwanej w Łodzi ten, lub INNY zakon żeński (takim matkom pomagający) - działał? Informacja ta jest mi niezbędna do pracy, którą piszę.Łączę słowa Miłości i życzenia owocnej pracy. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus. Krystyna, 2. 09. 09.

Krystyna, 2009-09-02

TAkie zgromadzenie jak każde inne jest potrzebne światu. POzdrawiam te siostry które niedawno wkroczyły w nowe życie i Te które znam z tego zgromadzenia ma się rozumieć s.Olgę i Kasię.

Justynka, 2008-12-22

jak tylko skoncze liceum to wstępuje do Sióstr:) Sa naprawde cudowne:D Pozdrawiam s.Pię:D:

Ania, 2008-08-29

Pozdrawiam serdecznie siostry z Łodzi a przedewszystkim s.Pie i Matkę Danutę. Kocham Was :):

Kasia, 2008-06-09

Piekny chryzmat:) pozdrawiam

Magda, 2008-04-23 
 strona główna

 „RÓŻANIEC”
-lipiec-sierpień 2018
 „Szerokie są drzwi ubogiej chaty”
 Rekolekcje wakacyjne 2015
 Zapraszamy do Rabki-Zdrój po wypoczynek i zdrowie!
 Każdy dzień rekolekcji uczył mnie czegoś nowego
 Szkaplerz karmelitański
 Bł. Ojciec Hilary Januszewski
 Maryja - doskonały przykład naśladowania Jezusa
 Eliasz - życie w obecności Boga
 Gdy jestem z Toba, ziemia mnie nie cieszy
 MARIANIE
 Pamiętajmy o różańcu!
 Błogosławiony Antoni Leszczewicz
 Błogosławiony Jerzy Kaszyra
 Błogosławiony Jerzy Matulewicz
 Błogosławiony Stanisław Papczyński
Copyright (c) 2006-2015 Zakony.pl Konto w portalu  |  Zakony żeńskie  |  Zakony męskie  |  Podziel się ...  |  O portalu  |  Kontakt  |  Partnerzy