Strona główna
Powołanie
Porozmawiaj
Spotkanie z ...
Jednym słowem
Drzwi Otwarte
Krużganek zakonny
Śladami świętych
Moja modlitwa
Listy od Was
Warto przeczytać
Galeria Foto

-- Partnerzy portalu --

Wydawnictwo Sióstr Loretanek

Żywa Wiara

Misyjne Drogi

-- Polecamy --

Oaza - Ko¶ciół Domowy
Wezwani, aby pójść za Chrystusem

 Powołanie


 Drodzy Bracia i Siostry!

«A żył w Jerozolimie człowiek, imieniem Symeon. Był to człowiek sprawiedliwy i pobożny, wyczekiwał pociechy Izraela, a Duch Święty spoczywał na nim. (...) Była tam również prorokini Anna» (Łk 2, 25-26. 36).

Te dwie postaci — Symeon i Anna — towarzyszą ofiarowaniu Jezusa w świątyni jerozolimskiej. Ewangelista podkreśla, że każde z nich na swój sposób wyprzedza to wydarzenie. W każdym z nich wyraża się oczekiwanie na przyjście Mesjasza. Oboje noszą w sobie jakoś tajemnicę tej jerozolimskiej świątyni i dlatego są w niej obecni — rzec można w sposób opatrznościowy — kiedy Rodzice przynoszą Jezusa w czterdziestym dniu po narodzeniu, ażeby Go ofiarować Bogu.

Symeon i Anna są wyrazicielami oczekiwań całego Izraela. Dane im jest spotkać Tego, którego od stuleci zapowiadali prorocy. Para starców, oświeconych przez Ducha Świętego, rozpoznaje oczekiwanego Mesjasza w Dziecku, które Maryja i Józef przynieśli do świątyni, aby uczynić zadość przepisom Prawa Bożego.

Słowa Symeona mają wymowę proroczą: starzec spogląda w przeszłość i zapowiada przyszłość. Mówi: «Teraz, o Władco, pozwól odejść słudze Twemu w pokoju, według Twojego słowa. Bo moje oczy ujrzały Twoje zbawienie, któreś przygotował wobec wszystkich narodów: światło na oświecenie pogan i chwałę ludu Twego, Izraela» (Łk 2, 29-32). Symeon wyraża tu spełnienie oczekiwania, które stanowiło jego rację bytu. To samo dotyczy prorokini Anny, która raduje się na widok Dziecka i mówi o Nim «wszystkim, którzy oczekiwali wyzwolenia Jerozolimy» (Łk 2, 38).

 >>

 

Co o tym myślisz?

Masz pytania?
Chcesz porozmawiać?
Zobacz tu... 

Komentarze:

Moje szczególne błogosławieństwo i życzenia kieruję do mniszek, które całkowicie poświęcają się kontemplacji... Papież i Kościół potrzebują was. Wy w sposób szczególny jesteście poświęcone tej głębokiej modlitwie, do której wzywałem w mojej Encyklice Redemptor Hominis". Przy innej okazji Papież powiedział: "Powierzam wam, siostrom kontemplacyjnym, całą ludzkość i świat. Wam, waszym modlitwom i ofiarom. Powierzam się wam również ja sam, biskup Rzymu. Musicie być ze mną, blisko mnie, wy które jesteście sercem Kościoła. Jan Paweł II

Adam, 2008-01-28

to jest piekna strona

Wioletta, 2007-11-01

Kilkanascie lat temu wybieralam sie do Zakonu Niepokalanek!ale Pan Bog wyznaczyl mi inna droge!Nie mialam wowczas zadnego wyksztalcenia.Jestem silna osobowoscia byloby mi trudno wykonywac prace podrzedne!Moj Stworca o tym wiedzial tylko ja nie!Zostawil mnie w swiecie ludzi cywilnych,powolal mnie na matke,dal mi dwoje dzieci-Madrych!! Tak bardzo chcialabym wiedziec duzo wiecej o tyn Zakonie i gdzie miesci sie teraz ich Dom Generalny, i jakie teraz nosza habity? przeciesz to moj Zakon! Z Bogiem!

Antonina, Franciszka., 2007-10-11

Bóg zapłać, że promujecie Ukochanego Sługę Bożego Jana Pawła II, jedyny prawdziwy Autorytet naszych błędnych czasów, wielki święty. To On powiedział, że mamy zdobywać świętość, i czynić to szybko... Wszyscy, bez wyjątku, czy zakonnik , kapłan, czy osoba świecka, bo tego żąda od nas Ojciec Niebieski.

mariusz Wrocław, 2007-08-16

Pan mój i Bóg mój!

ewa, 2007-08-11

PROWADZ NAS WEDŁUG TWRJ PRAWDY I POUCZAJ POZDRAWIAM SERDECZNIE

brat marcin, 2007-02-22

W Dniu Życia Konsekrowanego, Waszego Święta życzymy Wam Kochane Siostry, aby Pan Was błogosławił i strzegł, niech Pan rozpromieni oblicze swe nad Wami, niech Was obdarzy łaską...(Lb 6,24-26) Bóg zapłać za Wasze pokorne, pełne poświęcenia powołanie, dziękujemy za Waszą modlitwę. Dobrze, że Jesteście!Szczęść Boże !

Krysia, 2007-02-02

Pax et Bonum! Niech Pan Wam błogosławi i niech Was strzeże!!!

ks. Edmund, 2007-01-28

Cieszę się, że są przypominane słowa Jana Pawła II, ten Człowiek to chluba Polski!

Adam, 2007-01-27

Niech Jan Paweł II błogosławi z okna Domu Ojca wszystkim osobom konsekrowanym w Dniu Ich Święta!

Czarek, 2007-01-24

To jest świetna strona. Jestem świeckim człowiekiem, ale chętnie tu wracam, aby popatrzeć na inne życie i poczytać czym żyją ludzie Boży! Dziękuję!

Piotrek, 2007-01-23

Kochany Ojciec Święty Jan Paweł II, Sługa Boży, święty nasz ojciec.On zawsze dla każdego miał serce i dobre słowo. doceniał osoby konsekrowane i kochał je, napisał, że zakony nigdy nie utrudniały Mu życia, a przeciwnie, kochal je i one Jego, bedąc w Krakowie. Oby wszyscy biskupi byli tacy.

Ania, 2007-01-23 
 strona główna

 „RÓŻANIEC”
-lipiec-sierpień 2018
 „Szerokie są drzwi ubogiej chaty”
 Rekolekcje wakacyjne 2015
 Zapraszamy do Rabki-Zdrój po wypoczynek i zdrowie!
 Każdy dzień rekolekcji uczył mnie czegoś nowego
 Szkaplerz karmelitański
 Bł. Ojciec Hilary Januszewski
 Maryja - doskonały przykład naśladowania Jezusa
 Eliasz - życie w obecności Boga
 Gdy jestem z Toba, ziemia mnie nie cieszy
 MARIANIE
 Pamiętajmy o różańcu!
 Błogosławiony Antoni Leszczewicz
 Błogosławiony Jerzy Kaszyra
 Błogosławiony Jerzy Matulewicz
 Błogosławiony Stanisław Papczyński
Copyright (c) 2006-2015 Zakony.pl Konto w portalu  |  Zakony żeńskie  |  Zakony męskie  |  Podziel się ...  |  O portalu  |  Kontakt  |  Partnerzy