Strona główna
Powołanie
Porozmawiaj
Spotkanie z ...
Jednym słowem
Drzwi Otwarte
Krużganek zakonny
Śladami świętych
Moja modlitwa
Listy od Was
Warto przeczytać
Galeria Foto

-- Partnerzy portalu --

Wydawnictwo Sióstr Loretanek

Żywa Wiara

Misyjne Drogi

-- Polecamy --

Oaza - Ko¶ciół Domowy
Św. Jan Boży

 Śladami Świętych


 „W rzeczywistości bowiem zmierzamy do jednego i tego samego celu, chociaż każdy postępuje drogą, którą Bóg mu wyznaczył”
Z listu św. Jana Bożego do Guttiera Lasso

Jest to życiorys świętego patrona chorych i pracowników służby zdrowia. Życie Jana Bożego jest przykładem, jak niezbadane i pełne tajemnic są drogi, którymi Bóg prowadzi człowieka. Trudno znaleźć życie bardziej obfitujące w przygody od jego życia. Jako dziecko opuścił dom, a później w obcym kraju musiał szukać chleba i schronienia. Jako ubogi najemny żołnierz bił się za królestwo ziemskie i królestwo Boże. Jako niewykwalifikowany robotnik ciężko pracował pod palącym niebem Afryki, potem został wędrownym księgarzem w Gibraltarze i Granadzie, znosząc ból i cierpienie bez miary. Gawiedź uliczna byłej królewskiej stolicy Maurów wyszydzała go jako głupca: zamknięto go w zakładzie dla obłąkanych. Nikt nie doznał tylu upokorzeń, co on. Ale właśnie ten człowiek, ciężko doświadczony cierpieniem, zdolny był do heroicznej miłości. Z żebraka Granady stał się największym dobroczyńcą tego miasta.

1495 – Jan Cidade urodził się w Portugalii, w Montemor-o-Novo (diec. Evora), 30 km na północny zachód od Evory, jako jedyny syn Andresa Cidade i matki z domu Duarte.
1503 – jako 8-letni chłopiec, opuszcza dom rodzinny i udaje się do Hiszpanii. W Oropesie (400 km na wschód od Montemor-o-Novo i 160 km na zachód od Madrytu) przygarnia go Franciszek Baca (rządca odpowiedzialny za trzody hrabiego Oropesy), u którego najpierw dostarcza żywność pasterzom, a od 15 roku życia sprawuje pieczę nad jednym ze stad. Doszedłszy do wieku męskiego, Jan podejmuje służbę u hrabiego Oropesy (don Fernanda Alvareza de Toledo) jako stajenny.

 1523 – 28-letni Jan, jako ochotnik w oddziale piechoty pod wodzą kap. Jana Ferrusa, bierze udział w wojnie między Hiszpanią a Francją (*w tej samej wojnie został ranny w 1521 r. pod Pampeluną kapitan Inigo de Loyola), w oblężeniu fortecy Fuenterrabia (640 km od Oropesy). Tam po upadku z konia doświadcza cudownego ocalenia z niewoli za wstawiennictwem NMP, a następnie unika kary śmierci za niedopilnowanie łupów, zostaje wygnany z wojska, wraca do Oropesy wycięczony i moralnie zdruzgotany.

 >>

 

Co o tym myślisz?

Masz pytania?
Chcesz porozmawiać?
Zobacz tu... 

Komentarze:

ROZWIJAJ SWÓJ DAR WIARY W SŁUŻBIE INNYM !!! Jeżeli jesteś młodym człowiekiem poszukującym swojej drogi życiowej, jeżeli zetknąłeś się z ludzkim cierpieniem, jeżeli jest w tobie pragnienie służby tym którzy potrzebują pomocy, jeżeli wierzysz, że w chorym bliźnim czeka na Ciebie Chrystus i chciałbyś się Jemu oddać na służbę to Kamilianie czekają na Ciebie ! Zainteresowanych prosimy o kontakt: o. Mariusz Kwiatkowski MI, tel.kom. 662 142 415 lub pisząc: Referent Powołaniowy OO. Kamilianów ul. Damrota 7 44-145 Pilchowice Email: oscampowol@interia.pl Zobacz też stronę: http://www.kamilianie.eu/index.php?k=8p=2

Zakon Posługujących Chorym - Kamilianie, 2013-02-07

Obejrzałem film o tym wielkim Świetym i przyznaje że Ojcowie mogli by się bardziej postarać o lepszy film do przekazaniu światu tego pięknego charyzmatu niesienia pomocy w " naczyniu Chrystusowym " jakim jest Jego Miłosć do stworzenia. Jednak jestem pełen podziwu i uznania dla tych, którzy ofiarowują siebie Chrystusowi aby On mógł pomagać potrzebującym. Jesteście Bracia wzorem nauki Chrystusa. Ja jako największy grzesznik na tym świecie dziękuję Wam a szczególnie Bratu Albertowi Dorociakowi, który to nigdy nie odmówił mi pomocy dla" moich" chorych

Dionizy, 2011-03-29 
 strona główna

 „RÓŻANIEC”
-lipiec-sierpień 2018
 „Szerokie są drzwi ubogiej chaty”
 Rekolekcje wakacyjne 2015
 Zapraszamy do Rabki-Zdrój po wypoczynek i zdrowie!
 Każdy dzień rekolekcji uczył mnie czegoś nowego
 Szkaplerz karmelitański
 Bł. Ojciec Hilary Januszewski
 Maryja - doskonały przykład naśladowania Jezusa
 Eliasz - życie w obecności Boga
 Gdy jestem z Toba, ziemia mnie nie cieszy
 MARIANIE
 Pamiętajmy o różańcu!
 Błogosławiony Antoni Leszczewicz
 Błogosławiony Jerzy Kaszyra
 Błogosławiony Jerzy Matulewicz
 Błogosławiony Stanisław Papczyński
Copyright (c) 2006-2015 Zakony.pl Konto w portalu  |  Zakony żeńskie  |  Zakony męskie  |  Podziel się ...  |  O portalu  |  Kontakt  |  Partnerzy