Strona główna
Powołanie
Porozmawiaj
Spotkanie z ...
Jednym słowem
Drzwi Otwarte
Krużganek zakonny
Śladami świętych
Moja modlitwa
Listy od Was
Warto przeczytać
Galeria Foto

-- Partnerzy portalu --

Wydawnictwo Sióstr Loretanek

Żywa Wiara

Misyjne Drogi

-- Polecamy --

Oaza - Ko¶ciół Domowy
Agnieszka: Jaki zakon wybrać?

 Mam pytanie...


 Znasz odpowiedź? Podziel się...
Oto pytanie:

Mam pytanie - Jeśli podjęło się już decyzje co do całkowitego oddania się Bogu to co dalej należy zrobić? Jakie poczynić kroki? Jestem z zawodu pielęgniarką i myślę ze zgromadzenie powinno mieć coś z tym wspólnego. Choć jest ich wiele nie wiem które wybrać??? Proszę o rade.

 

Co o tym myślisz?

Masz pytania?
Chcesz porozmawiać?
Zobacz tu... 

Komentarze:

Jestem na 5 roku studiów-przede mną mgr i wybór drogi życiowej :). Myślę mocno nad oddaniem swego życia Bogu i służbie jako katechetka (takie będę miała wykształcenie) np. we wspólnocie sióstr lub zakonie czynno-kontemplacyjnym jednak nie chciałabym wyjeżdżać na misje poza granice kraju. Czy są takie zakony? Dziękuję za odpowiedź :)))

Joanna, 2013-10-19

Droga Agnieszko, jest wiele Zgromadzeń zakonnych które w swoim chryzmacie mają niesianie pomocy ludziom chorym np: Zgromadzenie Sióstr Męki Pana Naszego Jezusa Chrystusa zw Siostry Pasjonistki.Kontęmplacja Chrystusa Ukrzyżowanego to nasz charyzmat, który możemy również realizować pracując jako pielęgniarki w szpitalach, czy innych placówkach medycznych.Życzę dużo Bożego światła na czas zastanawiania się nad wyborem życiowej drogi.

Krystyna, 2013-02-18

Ja mam troszke inne pytanie ..a mianowicie chcialabym odnalesc moja przyjaciolke z lat mlodosci ..kontakt zerwal sie gdy Jadzia poszla do klasztoru jeszcze jak byla w Krakowie pisala do mnie potem miala gdzies byc przeniesiona i wiecej nie napisala ..kontakt sie urwal ..a ja bezskutecznie jej szukam od prawie 30 lat czy mogl by mi ktos w stanie pomoc ja odnalesc...??????

Iwona, 2012-09-06

Rekolekcje u Karmelitanek Misjonarek dla dziewcząt. 6 lipca o 17:00 8211; 9 lipca o 11:00. . Dom Modlitwy w Trzebini k/Żywca Kościół naszym domem 8211; blisko Boga bliżej człowieka 6 - 9 lipca Początek pierwszego dnia o godz. 17.00 8211; zakończenie ostatniego dnia o godz. 11.00 W PLANIE : - codzienna Eucharystia , konferencje - czas na wspólną i indywidualną modlitwę - możliwość spowiedzi lub rozmowy z księdzem lub siostrą Prosimy o wcześniejszy kontakt i potwierdzenie przybycia do 3.07 Karmelitanki Misjonarki ul. Beskidzka 53 34 8211; 330 Trzebinia-Żywiec tel:338611505 karmis.trzebinia@karmel.pl

Agnieszka, 2012-07-01

Nie no, co do Zgromadzenia to już wiem, że jeśli wstąpie to na 100 będą to trzebnickie boromeuszki ; ) Tylko zastanawiam się, czy aby na pewno jest to powołanie od Boga, a nie mój wymysł i moje "widzi mi się".

Marzena ; ), 2012-03-16

jak już wybrałaś, to może się zastanów, co Ci sprawia radość i przez to służbę Panu Bogu, czy np praca z dziećmi, czy dużo modlitwy, czy jeszcze coś innego i wtedy zadaj sobie pytanie, gdzie i jak, czy czynnie, czy raczej kontempplacyjnie?

Jadzia, 2012-03-12

Jak, oprócz modlitwy, mogę rozeznać swoje powołanie? Czy jest możliwość, że gdybym przedstawiła komuś,kto też ma powołanie moje uczucia pragnienia i poglądy, to ta osoba byłaby w stanie poznać, czy jest to moje powołanie od Boga czy tylko mój wymysł?

Marzena ; ), 2012-03-09

Chętnie porozmawiam z osobą, która ma dylemat co do drogi jaką ma pójść, jak też zgromadzenia, jakie powinna wybrać...

Magda, 2012-03-01

Basiu! Ja mam podobny dylemat. Jak coś pisz ...

Magda, 2012-03-01

jestem w zakonie już 25 lat, niedługo będę świętować srebrny jubileusz i jestem bardzo wdzięczna Bogu za dar powołania. Gdyby któraś z was chciałby więcej porozmawiać, czy zapytać chętnie odpowiem. moje zgromadzenie: www.siostryzorlika.pl

Basia, 2012-02-29

jeśli podjęłaś już decyzje oddania się Bogu to teraz odwagi Ci życzę. Proś Ducha św. o pomoc. Znam Siostry Elżbietanki z Torunia możesz z nimi nawiązać kontakt. więcej szczegółów znajdziesz na stronie www.elżbietanki.eu

asia, 2012-02-27

Witam! Myślę, że trzeba zacząć od duchowości...jest wielka różnica pomiędzy naprz. franciszkańską czy benedyktyńską duchowością... potem rozpatrywać charyzmat zakonu czy zgromadzenia. W końcu kontaktować klasztor i porozmawiać z przełożoną...

Joanna, 2012-02-27

Witam serdecznie! ...Ja również szukam swojej drogi w życiu i ufam,iż jest to droga zakonna.Mam ten sam dylemat ,który wybrac charyzmat:) Jednocześnie, pozwolę sobie, po części nie zgodzić się ze słowami Pani Tatiany.Uważam,że każde Zgromadzenie ma jakieś zadanie.Jest zawsze jakiś w tym cel. Podstawą może sie stac rozeznanie czego pragnie nasze serce?Jak postrzegamy drugiego człowieka,Jego potrzeby?Na ile umiemy odnaleźć wejrzenie Boga w Hostii,a na ile w oczach drugiego człowieka,który pragnie Boga i ratunku.I jak a jest tu proporcja.Oddając sie całkowicie Bogu winnyśmy zapomnieć o sobie,oddając Mu wszystkie pragnienia ,słabości naszej duszy.Wiem,może i to brzmi banalnie,ale ileż wymaga wysiłku ,aby uśpić nasz egoizm.....................Jedyne marzenie,aby móc spełniec Jego wolę i nigdy Go nie zasmucać.Trudne,lecz bardzo pociagające.

Anna, 2012-01-23

Witajcie.Jestem z Lodzi,mam32lata,tez chcialabym wstapic ale nie wiem gdzie mam sie zglosic i jak za to zabrac.Moze ktos mi doradzi,podpowie?Pozdrawiam.

Ania, 2012-01-20

przyjedz na rekolekcje i pytaj Boga.Masz taka mozliwosc u nas w Karmelu w Hanowerze-jestesmy tu same Polki.Podaj adres dalej.

s.Roza, 2011-12-30

Zakonnica, po co? Mysle, że wszystkie siostry są po to aby się modlić i swą miłością odpowiadać na Bożą Miłość. Dla mnie to w świecie wspólczesnym w Kościele w Europie, a konkretnie w UE, to głęboki sens mają tylko mniszki, które się nieustannie modla i zyja kontemplująć Bożą Miłość na każdym odcinku zycia, to nie są pielęgniarki, nauczycielki i panie zza biurek, jak to ma miejsce u sióstr tzw. życia apostolskiego. takie siostry czynne to się nadają do trzeciego świata, gdzie społeczeństwo nie wypracowało sposobów zaradzenia ludzkiej biedzie materialnej i moralnej. W naszym kraju trzeba zakonnic o radykalnym sposobie życia a nie pielęgniarek zakonnych i nauczycielek, to można takie zawody uprawiać bez habitu, zakonnica ma zajmować się tylko Bogiem i z tej perspektywy mieć łączność z człowiekiem i społeczeństwem, więc wszystkim dziewczynom polecam, aby najpierw przypatrzyły się klasztorom klauzurowym ii w ich kontekście odczytywały czy mają powołanie do życia konsekrowanego, czy nie. pracownicami w habitach i urzędniczkami w welonach nie warto sobie zawracać głowy. Oczywiście jest to zasada, a ta ma to do siebie, że posiada wyjątki i pośród sióstr czynnych, których nie polecam nikomu, a znam ich wiele, choc godne uwagi są siostry Maryi Niepokalanej z trzech prowincji , we Wrocławiu, Katowicach i Branicach. Z mniszek zaś polecam dominikanki, klaryski,kamedułki, karmelitanki i sakramentki. One są wierne swemu powołaniu choć nie wolne od wad, ale ich nie ukrywają, są jakie są bez zakonnego fałszu i obłudy. Są to mniszki prawdziwe i pozwalają stawać w prawdzie. do nich jeszcze by trzeba dodać półklauzurowe benedyktynki

Tatiana, 2011-12-27

Czy Pan Bog dając powolanie, daje je do konkretnego zgromadzenia? Jak to jest..? Czuje wewnetrznie ze to zgromadzenie pewne, ale boje sie tego zgromadzenia, bo widze w nim dużo zlych rzeczy- czy powinnam tam wstapic ?

Daniela, 2011-09-30

Ja tez szukam zgromadzenia, bardzo bym chciala nawiazac kontakt z osobami ktore sa w podobnej sytuacji, pragna oddac swoje zycie Bogu lecz nie wiedza jaki zakon wybrac.

Basia, 2011-09-21

Myślę, że każdy odkrywa "swoje powołanie w powołaniu" i Jezus nigdy nie każe zakopywać talentów, zdolności, ale wykorzystuje dary natury i łaski dla większego dobra. Nasze Zgromadzenie jest bardzo stare i to właśnie Zakon Ducha Świętego "zasłynął" ze szpitalnictwa. W książkach z historii medycyny można przeczytać o szpitalach Ducha Świętego (XII - XVIII). I chociaż obecnie nie posiadamy własnych szpitali, to nadal opieka nad chorymi jest priorytetem tak jak opieka nad dziećmi. Dlaczego to piszę? Bo Pan daje "powołanie w powołaniu"....

s. Celina kanoniczka Ducha Świętego, 2011-09-07

Moim zdaniem kieruj sie sercem,bo tylko ono powie Ci prawde ktora przy koncu Cie wyzwoli

, 2011-08-25

Powierz Panu swą droge i powiedz Mu niech wskarze ci najlepsze miejsce warto zadać sobie pytanie jakie mam pragnienia czego chce i gdzie cche być i dla kogo pamiętaj Agnieszko że Bóg daje nam pragnienia i On wskazuje gdzie najlepiej w jakim otoczeniu i zakonie będzie nam dobrze warto poradzić się spowiednikowi i zawierzyć jak tu koleżanka powiedziała Maryji i modlitwie Pozdrawiam cieplutko

sylka, 2011-08-15

Agnieszko jesli cie interesuje zakon ktory sluzy chorym mozesz wstapic do nas jestesmy zgromadzeniem wloskim Siostry pielegniarki Matki Bozej Bolesnej ...

s.anna, 2011-07-21

Agnieszko, choć ja również rozważam swoje powołanie, tak po prostu przyglądam się swojemu życiu i próbuję je sobie wyobrazić w różnych rolach, muszę przyznać, że Twoje pytanie mnie zaciekawiło. Tzn. ja gdybym miała już teraz zdecydować się na 100 oddanie się Bogu i służbie Mu, to nie miałabym problemu, gdyż w mojej miejscowości są siostry zakonne, którym się przyglądam i we mnie to daje mi jedną z największych możliwości podjęcia decyzji o wstąpieniu do zakonu. Po prostu przyjmuję zasady już teraz, a nie wiem, jak potoczy się moje życie. Napisałam, że Twoje pytanie jest dla mnie interesujące, bo nie wiem co najbardziej kieruje Cię w tą stronę? :) To miłe, że chcesz się upewnić, ale czy w Twoim otoczeniu (np. parafii, czy parafiach sąsiednich), nie ma zgromadzeń zakonnych? W takim razie co (jeśli mogę ogólnie wiedzieć), przekonuje Cie do takich pytań, czy decyzji? Ja osobiście chyba nie skłoniłabym się do głębszych myśli o zakonie, gdyby nie rozmowy, obserwowanie i kontakt z siostrami zakonnymi-znam siebie :) Pozdrawiam :)

Ewelina, 2011-07-07

Agnieszko! Jak tylko przeczytałam Twoje pytanie w sercu zaczęłam sie za Ciebie modlić... nie mam gotowych odpowiedzi...wiem, że nie jest też łatwo takie decyzje podjąć. Jestem w Zgromadzeniu Sióstr Córek Najswiętszych Serc - Wczoraj w dzień Najświętszego Serca Jezusa odnowiłam swoje śluby, dziś we wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi oddaję siebie, moje zgromadzenie, wszystkich, którzy proszą nas o modlitwę i w sposób szczególny Ciebie Agnieszko Temu Sercu Matki, która zawsze rozumie i poradzi. Jeśli chcesz ze mną się skontaktować to napisz...; W sierpniu mamy rekolekcje tematyczne: "Odnależć swoje miejsce" - Zapraszam!

s. Anna z Kalisza, 2011-07-02

Rzeczywiście zgromadzeń zakonnych jest wiele. To co je rozróżnia to charyzmat - czyli to czym się zajmują i duchowość. Warto też zwrócić uwagę na to czym TY będziesz się - potencjalnie - zajmowała, czy wykorzystasz i rozwiniesz swoje talenty czy nie. Czasem praca w charakterze zakrystianki nie musi być tym co chce się robić w życiu. Warto na to zwrócić uwagę. Warto poznać kilka zgromadzeń a nie wybrać to gdzie jest np. miła Siostra Zakonna.

Marci, 2011-06-22

Dziękuję Ci Ilono za ''podpowiedz'' :)

Agnieszka, 2011-06-20

Agnieszko mozesz napisac email do siostr elzbietanek w katowicach . Namiary masz na necie i reszta sie potoczy ,,,,,,,,,,,,,, sama to przezylam

ilona, 2011-06-19 
 strona główna

 „RÓŻANIEC”
-lipiec-sierpień 2018
 „Szerokie są drzwi ubogiej chaty”
 Rekolekcje wakacyjne 2015
 Zapraszamy do Rabki-Zdrój po wypoczynek i zdrowie!
 Każdy dzień rekolekcji uczył mnie czegoś nowego
 Szkaplerz karmelitański
 Bł. Ojciec Hilary Januszewski
 Maryja - doskonały przykład naśladowania Jezusa
 Eliasz - życie w obecności Boga
 Gdy jestem z Toba, ziemia mnie nie cieszy
 MARIANIE
 Pamiętajmy o różańcu!
 Błogosławiony Antoni Leszczewicz
 Błogosławiony Jerzy Kaszyra
 Błogosławiony Jerzy Matulewicz
 Błogosławiony Stanisław Papczyński
Copyright (c) 2006-2015 Zakony.pl Konto w portalu  |  Zakony żeńskie  |  Zakony męskie  |  Podziel się ...  |  O portalu  |  Kontakt  |  Partnerzy