Strona główna
Powołanie
Porozmawiaj
Spotkanie z ...
Jednym słowem
Drzwi Otwarte
Krużganek zakonny
Śladami świętych
Moja modlitwa
Listy od Was
Warto przeczytać
Galeria Foto

-- Partnerzy portalu --

Wydawnictwo Sióstr Loretanek

Żywa Wiara

Misyjne Drogi

-- Polecamy --

Oaza - Ko¶ciół Domowy
Św. Jan Boży

 Śladami Świętych


1532 – 37-letni Jan bierze udział w odsieczy wiedeńskiej Karola V przeciw wojskom sułtana tureckiego Sulejmana II Wspaniałego, które zagrażały chrześcijańskiej Europie. Dnia 24.09.1532 r. wkraczają do Wiednia. Bierze jeszcze udział w misji poselskiej do Flandrii. W połowie 1533 r. wraz ze swym oddziałem wraca wynajętym statkiem do Hiszpanii, lądują w porcie La Corunia, skąd udają się w pielgrzymkę do Santiago de Compostella, gdzie oddział się rozwiązał.

 Poł. 1533 – 38-letni Jan, po powrocie z kampanii austriackiej, wraca do rodzinnego domu, gdzie od wuja dowiaduje się o śmierci swoich rodziców. Matka zmarła z rozpaczy wkrótce po jego ucieczce, ojciec zaś zmarł w klasztorze franciszkańskim Xabregas w Lizbonie, w 2 lata po ślubach zakonnych. SJB: „Byłem tak zły i tak pełen win, że muszę wykorzystać życie, dar Pana, do czynienia pokuty i służenia Mu. Ufam, że Pan mój, Jezus, udzieli mi łaski i pozwoli zrealizować to szczere pragnienie”.
1534 – wraca do Hiszpanii, w okolicach Sewilli wstępuje do służby doňi Eleonory de Zuniga jako pasterz owiec. Jednak po kilku dniach postanawia udać się do wybrzeży Afryki.

 1535 –1537 - z Gibraltaru wraz ze skazańcem politycznym hrabim Ludwikiem Almeidą udaje się do Ceuty (Maroko), gdzie pracuje przy budowie fortyfikacji i utrzymuje całą jego rodzinę (żonę i 4 córki). Gdy pracowników zaczęto traktować jak niewolników, współtowarzysz i rodak SJB nie wytrzymał, przeszedł do Maurów i przyjął islam. Z powodu tej apostazji SJB popada w kryzys duchowy, z którego ratuje go franciszkanin, nakazując powrót do Hiszpanii i lekturę Ewangelii oraz książek o życiu duchowym.

 Koniec 1537 – 42-letni Jan, ratując się ucieczką przed pokusą odstępstwa, omal nie zginąwszy podczas burzy na morzu, dociera do Gibraltaru, gdzie udaje się do kościoła. Tam zapytuje siebie w duszy: „Czyż to nie moje grzechy i sprzeniewierzenie się łasce są przyczyną tych wszystkich nieszczęść?” i pokornie modli się: „Panie, daj pokój mej duszy i pozwól mi poznać drogę, którą mam iść, aby do Ciebie dotrzeć”. Staje się wędrownym kolporterem książek i obrazów.

<<  >>

 

Co o tym myślisz?

Masz pytania?
Chcesz porozmawiać?
Zobacz tu... 

Komentarze:

ROZWIJAJ SWÓJ DAR WIARY W SŁUŻBIE INNYM !!! Jeżeli jesteś młodym człowiekiem poszukującym swojej drogi życiowej, jeżeli zetknąłeś się z ludzkim cierpieniem, jeżeli jest w tobie pragnienie służby tym którzy potrzebują pomocy, jeżeli wierzysz, że w chorym bliźnim czeka na Ciebie Chrystus i chciałbyś się Jemu oddać na służbę to Kamilianie czekają na Ciebie ! Zainteresowanych prosimy o kontakt: o. Mariusz Kwiatkowski MI, tel.kom. 662 142 415 lub pisząc: Referent Powołaniowy OO. Kamilianów ul. Damrota 7 44-145 Pilchowice Email: oscampowol@interia.pl Zobacz też stronę: http://www.kamilianie.eu/index.php?k=8p=2

Zakon Posługujących Chorym - Kamilianie, 2013-02-07

Obejrzałem film o tym wielkim Świetym i przyznaje że Ojcowie mogli by się bardziej postarać o lepszy film do przekazaniu światu tego pięknego charyzmatu niesienia pomocy w " naczyniu Chrystusowym " jakim jest Jego Miłosć do stworzenia. Jednak jestem pełen podziwu i uznania dla tych, którzy ofiarowują siebie Chrystusowi aby On mógł pomagać potrzebującym. Jesteście Bracia wzorem nauki Chrystusa. Ja jako największy grzesznik na tym świecie dziękuję Wam a szczególnie Bratu Albertowi Dorociakowi, który to nigdy nie odmówił mi pomocy dla" moich" chorych

Dionizy, 2011-03-29 
 strona główna

 „RÓŻANIEC”
-lipiec-sierpień 2018
 „Szerokie są drzwi ubogiej chaty”
 Rekolekcje wakacyjne 2015
 Zapraszamy do Rabki-Zdrój po wypoczynek i zdrowie!
 Każdy dzień rekolekcji uczył mnie czegoś nowego
 Szkaplerz karmelitański
 Bł. Ojciec Hilary Januszewski
 Maryja - doskonały przykład naśladowania Jezusa
 Eliasz - życie w obecności Boga
 Gdy jestem z Toba, ziemia mnie nie cieszy
 MARIANIE
 Pamiętajmy o różańcu!
 Błogosławiony Antoni Leszczewicz
 Błogosławiony Jerzy Kaszyra
 Błogosławiony Jerzy Matulewicz
 Błogosławiony Stanisław Papczyński
Copyright (c) 2006-2015 Zakony.pl Konto w portalu  |  Zakony żeńskie  |  Zakony męskie  |  Podziel się ...  |  O portalu  |  Kontakt  |  Partnerzy