Strona główna
Powołanie
Porozmawiaj
Spotkanie z ...
Jednym słowem
Drzwi Otwarte
Krużganek zakonny
Śladami świętych
Moja modlitwa
Listy od Was
Warto przeczytać
Galeria Foto

-- Partnerzy portalu --

Wydawnictwo Sióstr Loretanek

Żywa Wiara

Misyjne Drogi

-- Polecamy --

Oaza - Ko¶ciół Domowy
Św. Urszula

 Śladami Świętych


W świetle tej eucharystycznej miłości święta Urszula w każdej okoliczności umiała dostrzec znak czasu, aby służyć Bogu i braciom. Ona wiedziała, że dla człowieka wierzącego każde, nawet najmniejsze wydarzenie staje się okazją do realizowania planów Bożych. To, co zwyczajne, czyniła nadzwyczajnym, codzienne zmieniała w ponadczasowe; to, co przyziemne, czyniła świętym.

Jeżeli dziś święta Urszula staje się przykładem świętości dla wszystkich wierzących, to dlatego, że jej charyzmat może być podjęty przez każdego, kto w imię miłości Chrystusa i Kościoła chce skutecznie dawać świadectwo Ewangelii we współczesnym świecie. Wszyscy możemy uczyć się od niej, jak z Chrystusem budować świat bardziej ludzki - świat, w którym coraz pełniej będą realizowane takie wartości, jak: sprawiedliwość, wolność, solidarność, pokój. Od niej możemy uczyć się, jak na co dzień realizować "nowe" przykazanie miłości. (...)

"Trwajcie we Mnie!" W Wieczerniku Jezus kilkakrotnie powtórzył to wezwanie, które święty Józef Sebastian Pelczar, święta Urszula Ledóchowska, święta Maria De Mattias i święta Virginia Centurione Bracelli przyjęli z całkowitą ufnością i oddaniem. To pełne przynaglenia i miłości wezwanie skierowane jest do wszystkich wierzących, "jeżeli we Mnie trwać będziecie - zapewnia Pan - a słowa moje w was, poproście o cokolwiek chcecie, a to wam się spełni" (J 15, 7).

Oby każdy z nas doświadczył we własnym życiu skuteczności tej Chrystusowej obietnicy. Niech Maryja, Królowa wszystkich świętych i wzorzec doskonałej jedności, pomaga nam wraz ze swym Boskim Synem, niech nauczy nas trwać, byśmy byli wszczepieni w Jezusa niczym latorośle w winny krzew i nigdy nie odłączyli się od Jego miłości. Nic bowiem nie możemy bez Niego, ponieważ nasze życie to żywy Chrystus, obecny w Kościele i w świecie, teraz i na wieki.

Na zakończenie Mszy św. odśpiewano Regina Coeli. Ojciec Święty powiedział jeszcze m.in.:

Pragnę bardzo serdecznie podziękować moim rodakom za obecność podczas tej liturgii. Cieszę się, że nasi nowi święci zgromadzili tutaj tak wielką liczbę Polaków. Niech ich opieka i wstawiennictwo stale wam towarzyszą. Tej opieki i wstawiennictwa przyzywam w szczególności dla ich kochających córek: sióstr sercanek - Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, sercanek albo pelczarek, i dla Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, czyli dla urszulanek szarych. Drogie siostry, rozszerzajcie kult waszych Założycieli, na chwałę Bożą i dla duchowego pożytku wiernych.

<< 

 

Co o tym myślisz?

Masz pytania?
Chcesz porozmawiać?
Zobacz tu... 

Komentarze:

Przepraszam bardzo że tak nie w temacie! Ale jest taka ikona i sa podane str e-meili żeby pisac, ale od dluzszego czasu nikt nie odp... Sory- taka prawda

witam ;p, 2010-07-01

nie jestem dobrym człowiekiem ale chce się zmienić,nie jest to łatwe także proszę o modlitwę za mnie.Święta URSZULO proszę o wstawiennictwo za mną i proszę o siłę do pokonywania pokus tego świata

rafał, 2010-05-29

tak moim pragnieniem jest kochac JEZUSA za jego milosc cierpliwosc do nas ale halas wokolo nas zaglusz ta milosc i tyle pokus mozna sie zagubic . sw .URSZULO módl sie za mna o silna WIARE NADZIEJE I MILOSC .i o laske wyzwolenia od pokus .

Renata, 2008-02-14 
 strona główna

 „RÓŻANIEC”
-lipiec-sierpień 2018
 „Szerokie są drzwi ubogiej chaty”
 Rekolekcje wakacyjne 2015
 Zapraszamy do Rabki-Zdrój po wypoczynek i zdrowie!
 Każdy dzień rekolekcji uczył mnie czegoś nowego
 Szkaplerz karmelitański
 Bł. Ojciec Hilary Januszewski
 Maryja - doskonały przykład naśladowania Jezusa
 Eliasz - życie w obecności Boga
 Gdy jestem z Toba, ziemia mnie nie cieszy
 MARIANIE
 Pamiętajmy o różańcu!
 Błogosławiony Antoni Leszczewicz
 Błogosławiony Jerzy Kaszyra
 Błogosławiony Jerzy Matulewicz
 Błogosławiony Stanisław Papczyński
Copyright (c) 2006-2015 Zakony.pl Konto w portalu  |  Zakony żeńskie  |  Zakony męskie  |  Podziel się ...  |  O portalu  |  Kontakt  |  Partnerzy