Strona główna
Powołanie
Porozmawiaj
Spotkanie z ...
Jednym słowem
Drzwi Otwarte
Krużganek zakonny
Śladami świętych
Moja modlitwa
Listy od Was
Warto przeczytać
Galeria Foto

-- Partnerzy portalu --

Wydawnictwo Sióstr Loretanek

Żywa Wiara

Misyjne Drogi

-- Polecamy --

Oaza - Ko¶ciół Domowy
Wezwani, aby pójść za Chrystusem

 Powołanie


Wezwani, aby pójść za Chrystusem porzucając wszystko, wy, konsekrowani mężczyźni i kobiety, rezygnujecie z budowania swojego życia na fundamencie rodziny, pracy zawodowej i doczesnych dążeń, a wybieracie Chrystusa jako jedyne kryterium określające waszą tożsamość. Zyskujecie w ten sposób nową tożsamość rodzinną. To was dotyczą w szczególny sposób słowa Boskiego Mistrza: «ten Mi jest bratem, siostrą i matką» (Mk 3, 35). Dobrze wiecie, że powołanie do wyrzeczenia nie ma was pozostawić «bez rodziny», ale uczynić was pierwszymi i pełnoprawnymi członkami «nowej rodziny», świadectwem i proroctwem dla wszystkich, których Bóg pragnie powołać i wprowadzić do swego domu.

 Moi drodzy, w każdej chwili waszego życia niech będzie przy was jako wzór i oparcie Maryja Panna. To Jej objawił Symeon tajemnicę Syna i zapowiedział, że «miecz przeniknie Jej duszę» (por. Łk 2, 35). Jej zawierzam dziś was tutaj obecnych i wszystkie osoby konsekrowane obchodzące swój Jubileusz:

 
Panno Maryjo, Matko Chrystusa
i Kościoła,
wejrzyj na mężczyzn i kobiety,
których Syn Twój powołał,
aby szli za Nim
poświęcając się całkowicie
Jego miłości:
niech pozwalają się zawsze
prowadzić Duchowi Świętemu,
niech niestrudzenie składają dar
z siebie i służą Panu,
aby byli wiernymi świadkami
radości płynącej z Ewangelii
i głosicielami prawdy,
która wiedzie człowieka
do źródeł nieśmiertelnego życia.
Amen!


Serdecznie pozdrawiam wszystkie zakony, zgromadzenia, stowarzyszenia życia apostolskiego, instytuty świeckie obecne na Jubileuszu Życia Konsekrowanego w Rzymie. Dziękuję Bogu wraz z wami za dar powołania do życia konsekrowanego, które przynosi obfite owoce świętości i gorliwości apostolskiej w naszej Ojczyźnie i poza jej granicami.

Pozdrawiam także wszystkich pielgrzymów przebywających w Wiecznym Mieście.

Jan Paweł II
Jubileusz Życia Konsekrowanego - 2 II 2000

<< 

 

Co o tym myślisz?

Masz pytania?
Chcesz porozmawiać?
Zobacz tu... 

Komentarze:

Moje szczególne błogosławieństwo i życzenia kieruję do mniszek, które całkowicie poświęcają się kontemplacji... Papież i Kościół potrzebują was. Wy w sposób szczególny jesteście poświęcone tej głębokiej modlitwie, do której wzywałem w mojej Encyklice Redemptor Hominis". Przy innej okazji Papież powiedział: "Powierzam wam, siostrom kontemplacyjnym, całą ludzkość i świat. Wam, waszym modlitwom i ofiarom. Powierzam się wam również ja sam, biskup Rzymu. Musicie być ze mną, blisko mnie, wy które jesteście sercem Kościoła. Jan Paweł II

Adam, 2008-01-28

to jest piekna strona

Wioletta, 2007-11-01

Kilkanascie lat temu wybieralam sie do Zakonu Niepokalanek!ale Pan Bog wyznaczyl mi inna droge!Nie mialam wowczas zadnego wyksztalcenia.Jestem silna osobowoscia byloby mi trudno wykonywac prace podrzedne!Moj Stworca o tym wiedzial tylko ja nie!Zostawil mnie w swiecie ludzi cywilnych,powolal mnie na matke,dal mi dwoje dzieci-Madrych!! Tak bardzo chcialabym wiedziec duzo wiecej o tyn Zakonie i gdzie miesci sie teraz ich Dom Generalny, i jakie teraz nosza habity? przeciesz to moj Zakon! Z Bogiem!

Antonina, Franciszka., 2007-10-11

Bóg zapłać, że promujecie Ukochanego Sługę Bożego Jana Pawła II, jedyny prawdziwy Autorytet naszych błędnych czasów, wielki święty. To On powiedział, że mamy zdobywać świętość, i czynić to szybko... Wszyscy, bez wyjątku, czy zakonnik , kapłan, czy osoba świecka, bo tego żąda od nas Ojciec Niebieski.

mariusz Wrocław, 2007-08-16

Pan mój i Bóg mój!

ewa, 2007-08-11

PROWADZ NAS WEDŁUG TWRJ PRAWDY I POUCZAJ POZDRAWIAM SERDECZNIE

brat marcin, 2007-02-22

W Dniu Życia Konsekrowanego, Waszego Święta życzymy Wam Kochane Siostry, aby Pan Was błogosławił i strzegł, niech Pan rozpromieni oblicze swe nad Wami, niech Was obdarzy łaską...(Lb 6,24-26) Bóg zapłać za Wasze pokorne, pełne poświęcenia powołanie, dziękujemy za Waszą modlitwę. Dobrze, że Jesteście!Szczęść Boże !

Krysia, 2007-02-02

Pax et Bonum! Niech Pan Wam błogosławi i niech Was strzeże!!!

ks. Edmund, 2007-01-28

Cieszę się, że są przypominane słowa Jana Pawła II, ten Człowiek to chluba Polski!

Adam, 2007-01-27

Niech Jan Paweł II błogosławi z okna Domu Ojca wszystkim osobom konsekrowanym w Dniu Ich Święta!

Czarek, 2007-01-24

To jest świetna strona. Jestem świeckim człowiekiem, ale chętnie tu wracam, aby popatrzeć na inne życie i poczytać czym żyją ludzie Boży! Dziękuję!

Piotrek, 2007-01-23

Kochany Ojciec Święty Jan Paweł II, Sługa Boży, święty nasz ojciec.On zawsze dla każdego miał serce i dobre słowo. doceniał osoby konsekrowane i kochał je, napisał, że zakony nigdy nie utrudniały Mu życia, a przeciwnie, kochal je i one Jego, bedąc w Krakowie. Oby wszyscy biskupi byli tacy.

Ania, 2007-01-23 
 strona główna

 „RÓŻANIEC”
-lipiec-sierpień 2018
 „Szerokie są drzwi ubogiej chaty”
 Rekolekcje wakacyjne 2015
 Zapraszamy do Rabki-Zdrój po wypoczynek i zdrowie!
 Każdy dzień rekolekcji uczył mnie czegoś nowego
 Szkaplerz karmelitański
 Bł. Ojciec Hilary Januszewski
 Maryja - doskonały przykład naśladowania Jezusa
 Eliasz - życie w obecności Boga
 Gdy jestem z Toba, ziemia mnie nie cieszy
 MARIANIE
 Pamiętajmy o różańcu!
 Błogosławiony Antoni Leszczewicz
 Błogosławiony Jerzy Kaszyra
 Błogosławiony Jerzy Matulewicz
 Błogosławiony Stanisław Papczyński
Copyright (c) 2006-2015 Zakony.pl Konto w portalu  |  Zakony żeńskie  |  Zakony męskie  |  Podziel się ...  |  O portalu  |  Kontakt  |  Partnerzy