Strona główna
Powołanie
Porozmawiaj
Spotkanie z ...
Jednym słowem
Drzwi Otwarte
Krużganek zakonny
Śladami świętych
Moja modlitwa
Listy od Was
Warto przeczytać
Galeria Foto

-- Partnerzy portalu --

Wydawnictwo Sióstr Loretanek

Żywa Wiara

Misyjne Drogi

-- Polecamy --

Oaza - Ko¶ciół Domowy
MISJONARKI SZKOŁY

 Spotkanie z ...


 MISJONARKI SZKOŁY (DOMINIKANKI NIEHABITOWE)

Osiemset lat temu św. Dominik ze swymi braćmi wyszedł na szlaki Europy, aby spotykać ludzi w ich codzienności i głosić Bożą prawdę. Od osiemdziesięciu lat my, jego duchowe córki, Misjonarki Szkoły (dominikanki niehabitowe), staramy się uczestniczyć w jego duchowości i dzielić jego misję.

 Pełna nazwa naszej zakonnej rodziny to Unia Św. Katarzyny ze Sieny – Misjonarki Szkoły.
Unia – podkreśla wolę jedności i znaczenie życia we wspólnocie sióstr.
Św. Katarzyna ze Sieny to średniowieczna święta dominikańska, łącząca kontemplację z zaangażowaniem w życie. Na niej wzorowała się założycielka Zgromadzenia Włoszka, Sługa Boża Matka Luigia Tincani (1889-1976), która połączyła pełnię konsekracji Bogu z zaangażowaniem w świat kultury.
Jak św. Dominik i św. Katarzyna ze Sieny idziemy w świat na poszukiwanie „ubogich”, zwłaszcza tych najbardziej oddalonych od Boga, aby być dla nich świadkami Jego prawdy i miłości.
Misjonarki – bo chcemy wychodzić do ludzi, spotykać ich w ich środowisku (dlatego nie nosimy habitu ani żadnych specjalnych symboli zakonnych).
Szkoła to miejsce naszej misji, ważne ale nie jedyne. Możemy pracować wszędzie tam, gdzie można działać z innymi, pomagać im, świadczyć o Chrystusie. Realizujemy swoją misję przez pracę zawodową i przez inne rodzaje działalności, jak na przykład małe akademiki, zaangażowanie w parafii, rekolekcje i dni skupienia.

 Centrum naszego życia jest modlitwa – wspólna i indywidualna – zwłaszcza celebracja Liturgii Godzin i Mszy Świętej. To jest źródło naszej siły i naszej misji.
Cechą charakterystyczną powołania dominikańskiego jest studium, czyli poszukiwania prawdy o Bogu, człowieku i świecie, pojmowane jako jeden ze środków służących własnemu uświęceniu oraz misji. Dlatego staramy się wcielać w życie hasła: Caritas Veritatis, czyli umiłowanie prawdy i Contemplari et contemplata allis tradere, czyli przekazywanie innym tego, co „otrzymałyśmy” na modlitwie i podczas studium.

 Pracujemy w pokorze i ukryciu, żyjąc ramię w ramię z innymi, podzielając ich trudy i kłopoty w pracy, tę samą odpowiedzialność. Jesteśmy obecne we Włoszech, Indiach, Pakistanie, Holandii i Stanach Zjednoczonych, a w Polsce w Lublinie i Krakowie.

Misjonarki Szkoły 

MISJONARKI SZKOŁY -  Lublin 
 

Co o tym myślisz?

Masz pytania?
Chcesz porozmawiać?
Zobacz tu... 


 
 strona główna

 „RÓŻANIEC”
-lipiec-sierpień 2018
 „Szerokie są drzwi ubogiej chaty”
 Rekolekcje wakacyjne 2015
 Zapraszamy do Rabki-Zdrój po wypoczynek i zdrowie!
 Każdy dzień rekolekcji uczył mnie czegoś nowego
 Szkaplerz karmelitański
 Bł. Ojciec Hilary Januszewski
 Maryja - doskonały przykład naśladowania Jezusa
 Eliasz - życie w obecności Boga
 Gdy jestem z Toba, ziemia mnie nie cieszy
 MARIANIE
 Pamiętajmy o różańcu!
 Błogosławiony Antoni Leszczewicz
 Błogosławiony Jerzy Kaszyra
 Błogosławiony Jerzy Matulewicz
 Błogosławiony Stanisław Papczyński
Copyright (c) 2006-2015 Zakony.pl Konto w portalu  |  Zakony żeńskie  |  Zakony męskie  |  Podziel się ...  |  O portalu  |  Kontakt  |  Partnerzy